Dofinansowanie z Funduszy Europejskich

Dofinansowanie z Funduszy Europejskich

Drogi Przedsiębiorco, dzisiaj chciałbym zwrócić Twoją uwagę na inne zagadnienie – dofinansowanie z Funduszy Europejskich.

Pewnie każdego dnia zastanawiasz się nad tym, jak rozwinąć swój biznes. Pewnie marzysz o tym, by wprowadzić na rynek innowacyjny produkt lub innowacyjną usługę i być o krok przed Twoją konkurencją. Możliwe, że już wiesz co chcesz zrobić i na co musisz wyłożyć środki. I tutaj może pojawić się pewien problem – brak wystarczających środków lub obawa przed inwestowaniem swoich ciężko zarobionych pieniędzy.

Jest to oczywiście zrozumiałe. Jest jednak kilka metod pozyskiwania funduszy na realizację tego typu przedsięwzięć. Jedną z nich jest dofinansowanie z Funduszy Europejskich.

Możesz dzięki ich pomocy, na przykład, zakupić środki trwałe niezbędne do wprowadzenia innowacji, niekiedy możesz sfinansować zakup nieruchomości i budowę budynku, w którym swoją wymarzoną innowację będziesz wdrażał. Może zdarzyć się również tak, że masz już niezbędny potencjał techniczny, potrzebujesz jednak zakupić lub wytworzyć technologię lub prawa własności przemysłowej. A może myślisz p podniesieniu kompetencji swojego zespołu? W każdym z tych przypadków możesz myśleć o pozyskaniu wsparcia z Funduszy Europejskich.

Formy wsparcia bywają różne – zwrotne lub bezzwrotne, udzielane w formie refundacji lub zaliczki, czasem w formie spłaty części kredytu zaciągniętego na realizację inwestycji.

Niestety, nie każdy podmiot może w dowolnej chwili uzyskać wsparcie na realizację dowolnego przedsięwzięcia. Musisz spełnić warunki konkretnego naboru, który przewiduje wsparcie dla takiego projektu, jaki chciałbyś zrealizować.

Jeśli jesteś zainteresowany pozyskaniem wsparcia z Funduszy Europejskich, zachęcam Cię, byś odwiedził stronę Funduszy Europejskich – https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/. Dowiesz się tam, jak działają Fundusze Europejskie, na co można pozyskać wsparcie i w jakiej formie. Dowiesz się, kiedy uruchomiony zostanie interesujący Cię nabór wniosków i zapoznasz się z jego regulaminem. Na koniec, będziesz mógł obejrzeć wzór umowy o dofinansowanie. Będziesz mógł również we własnym zakresie złożyć wniosek o dofinansowanie i oczekiwać na wyniki naboru.

Jak możemy Tobie pomóc?

Alternatywnie, możesz opowiedzieć nam o swoim pomyśle i zostawić cały proces w naszych rękach. Sprawdzimy, jakie są możliwości pozyskania dofinansowania, a jeśli zechcesz, sporządzimy wniosek o dofinansowanie, pomożemy na etapie realizacji projektu i rozliczenia przyznanego wsparcia. Więcej o dofinansowaniu z Funduszy Europejskich możesz przeczytać tutaj.

Jeżeli interesuje Cię dofinansowanie z Funduszy Europejskich, zapraszamy do kontaktu.

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na portalach społecznościowych: Facebook i LinkedIn.